אחריות לשנה
משלוח חינם בקנייה מעל 1000 ₪
100% קניה בטוחה ומאובטחת

איך לבחור שואב אבק רובוטי שבאמת יעשה את העבודה?

איך לבחור שואב אבק רובוטי שבאמת יעשה את העבודה?

שואבי אבק רובוטיים הם מעבר לכל מה שכל אישה יכולה לחלום עליו בניקיון הבית והמילה האחרונה בתחום שאבי האבק הביתיים. הם חוסכים זמן ומאמץ והסוגים הטובים שבהם יספקו לכם תוצאות טובות ואף מעבר לכך.

במדריך זה נסייע לכם לבחור שואב אבק רובוטי לבית שלכם, כזה שבאמת יעשה את העבודה שאתם מצפים ממנו ולא סתם יעמוד פינה שלו בחוסר מעש.

ניווט והגדרות

הדבר המשמעותי ביותר בשואבי אבק רובוטיים הוא היכולת שלהם לנוע במרחב הבית בצורה אוטומטית ועצמאית ולנווט את הדרך מבלי להיתקל בקירות, רהיטים או מכשולים אחרים. חפשו את השואב הרובוטי בעל יכולת הניווט והמיפוי הטובה ביותר כך שיתאים לצורה ולגודל הבית שלכם. ישנם מכשירים המצוידים בחיישני לייזר היוצרים כעין סריקה ומיפוי של השטח ומונעים מגע עם חפצים שנסרקו. סוג כזה של שואב מתאים לבית עם חפצים שבירים ועדינים שעלולים להינזק במפגש עם השואב.

חפשו את השואב בעל חיישני מדרגות, זוהי תכונה המונעת מהשואב ליפול במדרגות תוך כדי פעולת השאיבה. זה חשוב, אל תוותרו על זה!

גודל ומשקל השואב

אם אתם מעוניינים שהשואב יוכל להיכנס מתחת לרהיטים, בחרו דגם נמוך המאפשר כניסה מתחת לגובה הרהיטים שלכם. אם יש לכם חפצים רבים או ריהוט שעומד על הרצפה, בחרו שואב קטן שיוכל לתמרן בקלות בין החפצים הרבים. כדי לאחסן את השואב בצורה נוחה, בחרו שואב עם משקל קל ככל הניתן.

אפשרויות ניקוי ותוכניות

רוב שואבי האבק הרובוטיים בעלי יכולת לנקות אבק, לכלוך, שיערות וסוגי משטחים שונים, בעיקר מרצפות ופרקטים. חשוב שתוודאו ששואב האבק שתקנו יענה על הצרכים שלכם יתן לכם מענה בצורה כזאת שיצדיק את המחיר שלו. למשל, ישנם שואבים היעילים במיוחד לניקוי פרקטים, אחרים מיועדים לניקוי ספות מקצועי או ולמשטחי פורצלן.

בכל שואב תוכלו למצוא לפחות 3 תוכניות עבודה במינימום וישנם שואבים המכילים גם 4 -5 תוכניות עבודה.

נפח מיכל האחסון

נפח המכל יכול להיות שיקול משמעותי נוסף בבחירת שואב אבק רובוטי. ככל ששטח הניקוי גדול יותר וכמות הלכלוך גדולה יותר – תצטרכו שואב בעל נפח אחסון גדול יותר.

סוללה וטעינה

כל שואבי האבק הרובוטיים פועלים על סוללות נטענות. ישנם כאלה המתחברים לשקע וישנם כאלה עם תחנת עגינה להטענה. משך הפעולה הרצופה של הסוללה משתנה בין דגם לדגם. לכן, אם יש לכם בית גדול ומצריך זמן פעילות גדול יותר לניקוי, מומלץ לבחור דגם בעל סוללה שמשך הפעילות שלה ארוך יותר. זמן הטעינה גם הוא תלוי בדגם ונע בין שעתיים לחמש שעות טעינה.

מחירים ואחריות

טווח המחירים לשואבי אבק רובוטיים יכול לנוע בין 800 -4000 ש"ח, החל מדגמים פשוטים ועד לדגמים המתקדמים ביותר בעלי תכונות רבות.

תקופת האחריות על שואב אבק רובוטי נעה בין שנה לשלוש שנים. בחלק מהדגמים תוכלו לקבל אחריות נפרדת על הסוללה או על המנוע. כדאי מאד לבחור שואב בעל תקופת אחריות ארוכה ככל הניתן, כיוון שמדובר במוצר רגיש ומורכב.