אחריות לשנה
משלוח חינם בקנייה מעל 1000 ₪
100% קניה בטוחה ומאובטחת

ניקוי ספות שטיחים ומזרנים – איך עושים את זה נכון

הבתים שלנו השתדרגו באופן משמעותי בעשורים האחרונים, מכל הבחינות. הם גדולים יותר, מעוצבים יותר ויש בהם יותר רכוש מפעם. להשתדרגות יש גם מחיר: קשה יותר לתחזק בית גדול, ובמיוחד לא פשוט לוודא שהספות, המזרונים והשטיחים נקיים באמת. מצד שני, כשיש כתמים על הספה או כשבתוך המזרון מתחבאים מיקרואורגניזמים מזיקים, איכות החיים לא מקסימלית. איך מנקים נכון את כל הפריטים הנ"ל? מיישמים את ההמלצות הבאות.

ניקוי כתמים מיד כשהם נוצרים

ההמלצה הראשונה היא לנקות כל כתם מיד כשהוא נוצר, או לפחות לנסות לנקות. גם כשנשפך בטעות קפה על השטיח, גם כשיש דם על המזרון, גם אם הכלב השאיר כתם של שתן על הספה וגם כתמים מסוגים אחרים (זיעה, רוטב, יין ויש כמובן עוד) – ככל שמתעכבים עם הניקיון, כך החומר שיוצר את הכתם מחלחל לעומק, וניקוי השטיח / ספה / מזרון הופך למאתגר יותר ויותר. ישנן מספר שיטות ביתיות יעילות שמצליחות לפחות בחלק מהמקרים להסיר כתמים, כשהאופציה הנפוצה ביותר היא תערובת של מים וחומץ עם מעט אבקת כביסה או נוזל לניקוי כלים. לאחר שמורחים את התערובת, נותנים לה לספוח את הלכלוך ואז סופגים אותה עם מטלית רכה, דגש נוסף הוא ייבוש מלא של הפריט.

אוורור מרבי

מרכיב נוסף בשמירה על הספות, השטיחים והמזרונים הוא אוורור. במיוחד חשוב לאוורר את המזרון – כשאנחנו ישנים, הגוף מפריש זיעה וגם תאי עור מתים. אוורור החדר מפחית את הסיכון לעובש ואם מקפידים פעם בשבוע להעמיד את המזרון במקום חשוף לשמש, פוחת הסיכון לנוכחות מסיבית של קרדית האבק – חרק מיקרוסקופי שגורם לאלרגיות רבות.

ניקיון יסודי בעזרת חברה מקצועית

גם כשמיישמים את ההמלצות הנ"ל, ואפילו אם מקפידים לשמור על כל הפריטים בבית – למשל לא אוכלים במיטה, נזהרים לא לעלות על השטיח עם נעליים מלוכלכות וכו' – עדיין ישנו תהליך שחיקה בלתי נמנע. אנחנו חיים בסביבה רוויית חלקיקי אבק ושאר לכלוכים, ולכן כדאי בתדירות של פעם בשנה להזמין חברת ניקיון מקצועית.

כשמזמינים חברה כזו – למשל חברת פרופסור לניקיון – מגיעים אליכם לבית מומחים מנוסים עם ציוד משוכלל וחומרים מתקדמים שלכם אין גישה אליהם. השילוב של ההיכרות עם כל סוגי השטיחים והספות, הציוד המקצועי וחומרי הניקוי האפקטיביים מבטיח ניקיון אמיתי של כל ספה, כל מזרון וכל שטיח. כדאי כמובן גם לנצל את הגעת אנשי המקצוע כדי לנקות את כל הפריטים הנ"ל, מפני שבדרך זו העלות הכוללת זולה יותר – והתוצאה מרשימה במיוחד: גם הארכת תוחלת החיים של הספות, המזרונים והשטיחים וגם בית שנראה כמו חדש.