אחריות לשנה
משלוח חינם בקנייה מעל 1000 ₪
100% קניה בטוחה ומאובטחת

איך לשמור על הטקסטיל בבית?

לטקסטיל יש השפעה עצומה על המראה של סביבת המגורים ועל האווירה בבית. כיסויים ססגוניים לספה, וילונות קלאסיים, כריות צבעוניות וכמובן שטיחים מרהיבים המפיחים חיים במרחב. באמצעות שטיחים אפשר גם לתחום את החח, להוסיף נגיעה צבעונית וכמובן מעטפת של רכות. הבעיה של שטיחים וטקסטיל בכלל היא אבק וקרדית האבק, לכלוך שנתפס בסיבי הבד ושערות של חיות מחמד. מלאכת הניקיון עשויה להיות מתישה ורבים תוהים איך לתחזק לאורך זמן את מוצרי הטקסטיל בבית? לפניכם מספר רעיונות יעילים. 

למה לשאוב כשהרובוט יכול לנקות עבורכם?

רובוט מנקה מהווה פתרון נהדר למי שמתקשה להתמודד על בסיס יומיומי עם לכלוך ואבק ורוצה לשהות בבית נקי. כל שצריך זה לתכנת מראש וליהנות מהתוצאה של רצפה נקייה כולל שטיחים נקיים. שאיבת האבק חיונית גם לטיהור האוויר על אחת כמה וכמה אם חיים בבית אנשים רגישים או עם אלרגיות. תדירות ועוצמת השאיבה תלויים בגודל החלל ובתנאי השטח, פתחים ומעברים וכמובן תכונת החלל – אירוח של הרבה אנשים, אכילה בחלל, לכלוך ואבק שמגיעים מבחוץ ורגישות הדיירים. היופי הוא שרובוט מנקה מתקדם זה שהוא יודע בדיוק איפה לנקות, איפה הוא ניקה, היכן להמשיך לנקות כל זה באמצעות מערכת מיפוי לייזר מהפכנית וגם סוגים שונים של לכלוך שיכולים לפגוע בפריטי הטקסטיל – חול, אבק, סיבים, שיער ופרווה. 

ציפוי ננו שעושה הבדל גדול

מלבד שאיבה באמצעות רובוט מנקה חשוב מאוד לדעת כיצד לנקות ולשמור היטב על פריטי טקסטיל כאשר ניתן להצטייד בחומרים ייעודיים ותכשירים ייחודיים לפריטי טקסטיל.

הטכנולוגיה המתקדמת מאפשרת היום ליהנות מנוכחותם של ציפויים ייחודיים להקניית הגנה למוצרי טקסטיל. ציפויים אלה למעשה מקנים הגנה אנטי מיקרוביאלית וניקוי לבדים כך שיהיה עמידים יותר בפני כתמים, שחיקה ומזיקים למיניהם. מה שקורה בפועל הוא שמולקולות ננו מרוססות על הבד ועוטפות את סיבי הבת בשכבה שלא נראית לעין המתבוננת ואינה משפיע על המרקם של הבד, אך מקנה הגנה לבד מפני מזהמים ומכתימים שונים. כמו כן, שכבת הגנה זו היא שכבה נושמת המאפשרת לאוויר וללחות לצאת ולהיכנס. כמו כן, הציפוי מאושר למגע עם העור וידידותי לסביבה, כך שהוא מתאים לשימוש גם על גבי מצעים, כריות, שטיחים, וילונות ואפילו ישירות על גבי הספה. הציפוי גם חסר ריח וגם מאפשר תחזוקה וניקיון פשוטים יותר של הבד, מפחית הצטברות עובש, פטריות, נושם, עמיד בקרינת UV וניתן גם לגהץ את הבד לאחר הטיפול בציפוי זה. 

ניקיון מותאם לסוג הבד

בניקוי ותחזוקה של מוצרי טקסטיל חשוב מאוד להתאים את סוג החומר לסוג הריפוד כמו פשתן, כותנה, קטיפה וכדומה. כמובן שמראש כדאי לברר מהן התכונות השונות של הבדים – עמידות, אנטי בקטריאליות, ספיגה וכדומה. בדקו האם יש לנקות עם מטלית לחה או ניתן להשתמש גם בסודה לשתייה, חומץ וכדומה ובפדים שונים לקרצוף. כמו כן, שימו לב לפי הוראות היצרן האם יש לשפשף או יש לנקות בעדינות רבה עדי לא לפגוע בבד. רצוי לבחון במעמד הרכישה מהן ההמלצות של ניקוי הבדים והאם באופן עצמאי או בניקוי יבש או לפנות לחברת ניקיון שמגיעה לנקות בבית הלקוח או מנקה ומטפלת בבדים השונים במפעל משוכלל. אתם בוודאי לא רוצים לגלות שהספה החדשה שלכם או השטיח היפה נהרסו בשל ניקיון לא מתאים. השתמשו במכשור המתקדם כמו רובוט מנקה או ציפוי ננו המבוסס על טכנולוגיה חדשנית על מנת להאריך את אורך חייהם של הבדים היפים וליהנות ממרחב נקי, מאוורר ומרענן לאורך זמן.