אחריות לשנה
משלוח חינם בקנייה מעל 1000 ₪
100% קניה בטוחה ומאובטחת

ניקוי ספות – האם שואב אבק רובוטי מספיק?

השאלה שבכותרת נשאלת פעמים רבות על ידי לקוחות פוטנציאליים וצרכנים קיימים של שואבי אבק רובוטיים. מקורה ברור למדי: שואב האבק הרובוטי הפך לחלק כל כך אינטגרלי בשגרת החיים של הישראלי הממוצע, שהוא כבר בן בית בכל סלון. ככל שהטכנולוגיה שבבסיסו מתקדמת ומתפתחת, כך ישראלים מסוימים ממהרים לרכוש את הדגם החדש כדי להישאר בחזית הטכנולוגיה עם בית מבריק ונקי – ולכן לכאורה מובן מאליו ששואב האבק הרובוטי יעשה עבור הספות שלנו את אותה עבודה נהדרת שהוא עושה על הרצפות.

עם זאת, למרבה הצער, נכון לרגע פרסום שורות אלה טרם שולבה בשואבי אבק רובוטיים הטכנולוגיה שתאפשר ניקוי ספות יעיל. כלומר, שואבי אבק רובוטיים בדרך כלל לא מתאימים לניקוי ספות – אלא אם מדובר בספה שכריות הישיבה שלה מהוות משטח ישר שעליו יכול שואב האבק לנסוע (אחרת הוא פשוט יתקע בקפל בד או מכשול אחר).

במילים אחרות, הנחת שואב אבק רובוטי על הספה אמנם לרוב איננה מסוכנת, משום שלא סביר ששואב האבק הרובוטי יפול ממנו לרצפה אלא לכל היותר ייתקע בין כריות, אולם פעולת השאיבה שלו במצב כזה איננה יעילה: גם אם הרובוט ינסה לנסוע על פני הספה ולא יתקע בה, הרי שהוא בנוי בעיקר למטרות שאיבת רצפות. הוא פשוט יתקשה להסתובב ולא ישאב מספיק עמוק.

לכן, למטרות ניקוי ספות מומלץ להשתמש בציוד ניקוי אחר, כמו מברשות רכות, נייר מגבת או מטליות בד נקיות.

ניקוי ספות

הקשר בין שואב אבק רובוטי לבין ספות

שואב האבק הרובוטי אולי איננו הדרך האידיאלי לנקות את הספה בסלון הבית, אבל כן קיימים שני דברים שאפשר לומר על הקשר בין ספות לבין שאיבת אבק:

  1. שואב אבק רובוטי לא טוב בניקוי הספה עצמה, אבל הוא נהדר בניקוי מתחת לה. גובהם של רוב שואבי האבק מן הסוג הזה מאפשר להם להזדחל מתחת לרהיטים שונים וכבדים או שכאלה שסתם לא מתחשק להזיז: מתחת לשולחן, מתחת לשידה, וכאמור, גם מתחת לספה.
  2. אם יש לכם שואב אבק רובוטי בבית, פירוש הדבר שאתם יכולים ליהנות משקט נפשי בידיעה שהבית שלכם נקי ומצוחצח היטב – מבלי שאתם תצטרכו לזוז מן הספה. שואבי אבק מודרניים יכולים לעשות כמעט הכל, מתכנון מסלול הניקיון שיעשו בחדר, המשך בשאיבת אבק מרצפות ושטיחים ועד שאיבת נוזלים, לרבות ריקון אוטומטי עצמאי של מיכל האבק, וכמובן לשוב אל תחנת העגינה שלהם באופן קל ונוח.

שואב אבק רובוטי: שליטה מלאה על הרצפות

כאמור על הספה מוטב לבחור דרכים אחרות לניקוי, אבל ככל שזה נוגע לרצפה אין טוב יותר משואב אבק רובוטי כדי להשאיר אחריו בית נקי ומבריק מבלי שבעליו ינקוף אפילו אצבע. צורתו הייחודית והטכנולוגיה המותקנת בו הופכים אותו למכשיר האידיאלי שיעשה לכם חיים קלים ונקיים.