אחריות לשנה
משלוח חינם בקנייה מעל 1000 ₪
100% קניה בטוחה ומאובטחת

סקירת סוגי שואבי אבק רובוטיים

עולם הטכנולוגיה הולך ומשתכלל כל הזמן, עם חידושים מדהימים המשפרים את חיינו ואשר עד לא לפני הרבה שנים נראו כאילו הם מגיעים היישר מסרטי מדע בדיוני עתידניים – והיום זו מציאות יומיומית בבתים של רבים מאיתנו.

אחד האלמנטים הכי מרגשים ומשמעותיים בהקשר לחידושים טכנולוגיים הוא כניסתם של "רובוטים" לביצוע משימות שגרתיות בבית ובעסק, כשאין ספק ששואבי אבק רובוטיים הם ממובילי המהפכה המרתקת הזו. רובוט שואב אבק הוא כבר כמעט מוצר בסיסי בבתים רבים בישראל ובעולם, מכשיר חכם, קטן ומהפכני שמנקה את הבית בעצמו וחוסך המון זמן והתעסקות.

אם אתם עומדים לרכוש שואב אבק איכותי ורוצים לדעת מהו שואב אבק רובוטי מומלץ או מה בכלל ההבדל בין רובוט שואב אבק לבין שואבי אבק רגילים עם כבל ומיכל או שואבים נטענים ואלחוטיים (טרנד לוהט בפני עצמו), הכנו עבורכם סקירה קצרה של סוגי שואבי האבק הרובוטיים ואלמנטים שחשוב שיהיו בשואב שכזה.

רובוטים שואבי אבק מול שואבי אבק סטנדרטיים / אלחוטיים

בניגוד לשואבי אבק רגילים, המחוברים לחשמל בכבל וכוללים מיכל אגירה או שואב אבק אלחוטי עומד, שאותם מפעילים ידנית, שואבי אבק רובוטיים הם מוצרים שונים לגמרי, אשר פועלים באופן אוטונומי ולרוב חכם. רובוטים אלו קטנים יותר משואבים סטנדרטיים, הם מן הסתם נמוכים ובעלי כושר תמרון במרחב וכוללים מערך חכם של מברשות שונות ומנוע שאיבה חזק ביחס לגודלם. על בסיס מערכי חיישנים שונים ומשוכללים (לייזרים, חיישני קירבה, מניעת נפילה, הגעה לקיר או מכשול וכו'), תוכנה וממשק ניהול ייעודי, שואב אבק רובוטי עובר על רצפת החדר ושואב אותה עצמאית, כאשר הרובוט מסיים לנקות את החלל או האזור שהוגדר לו (דרך אפליקציית ניהול בסמארטפון בדר"כ), הוא חוזר עצמאית לתחנת העגינה והטעינה שלו.

שואבי אבק רובוטיים איכותיים וחדשניים ממפים את החדרים בהם הם מנקים, יוצרים מפה יעילה וחכמה ואתם בתור משתמשים יכולים לקבוע איפה ומתי לנקות, להגדיר חדרים שאליהם הרובוט לא ייכנס, להגדיר ניקיון של חדר ספציפי או של כל הבית וכן הלאה.

שואבים רובוטיים אלו באופן כללי פועלים עצמאית ואוטונומית ובאמת מנקים את הבית לבד, כולל רוב סוגי המשטחים, כולל טיפול אפקטיבי במכשולים והשגת ניקיון אפקטיבי במיוחד. כך שלמעט ריקון מיכל הלכלוך ומדי פעם ניקוי הפילטרים והמברשות, הרובוט מנקה לבד וחוסך לכם המון זמן!

סוגי שואבי אבק רובוטיים

באופן עקרוני, שואבי אבק רובוטיים מיועדים לשימושים ביתיים או לעסקים משרדיים קטנים יחסית. יש גם שואבים הבנויים יותר למשימות Heavy-duty , אך אלו פחות נפוצים. יש שואבים רובוטיים פשוטים מאוד מבחינת מערך החיישנים והמיפוי ואלו מתאימים יותר לבתים קטנים עם משטחי רצפה קשים ואחידים (רק מרצפות או רק פרקט). ההעדפה צריכה להיות לשואב אבק רובוטי חכם ואיכותי, עם יכולת לעלות ביעילות ובלי להיתקע על סוגי משטחים שונים – רצפה, פרקט, שטיחים מרוב הסוגים – וכמו כן רובוט עם יכולת לעבור בקלות מעל מדרגות קטנות וכמו כן למפות היטב את הבית לשליטה טובה יותר שלו על הניקיון ושלכם על תפעולו.
ככל שהבית או המשרד שלכם יותר גדול וכולל יותר משטחים מיוחדים כמו שטיחים, רצוי שתבחרו רובוט שואב אבק עם סוללה חזקה וגדולה וכמו כן עם עוצמת שאיבה חזקה ככל שניתן כדי לשאוב כמה שיותר לכלוך. תופתעו לגלות עד כמה לכלוך המכשיר הקטן הזה שואב מרחבי הבית שלכם!

בנוסף, בהקשר לסוגי שואבי אבק רובוטיים, ישנם שואבים עגולים שהם הנפוצים ביותר, עם מברשת צד שאמורה להגיע לפינות ולמקומות צמודים לקירות ורהיטים ולחלופין ישנם שואבי אבק רובוטיים בתצורת D, אשר הינם יותר יעילים בניקוי פינות, בצמוד לקיר ולאלמנטים שונים במרחב החדר ולהם גם מברשת מרכזית גדולה יותר.

שואב אבק רובוטי בטוח ישדרג לכם את החיים, יחסוך לכם זמן ועבודה ויספק לכם בית נקי ונעים יותר, רכשו שואב איכותי, אמין וחזק ותתכוננו למהפכה אמיתית בניקיון הבית!