אחריות לשנה
משלוח חינם בקנייה מעל 1000 ₪
100% קניה בטוחה ומאובטחת

ניקוי פרקט – שלב אחר שלב

רצפת פרקט היא אחת מאופציות הריצוף היפות ביותר לבית, אך בדומה לאפשרויות ריצוף אחרות, גם כאן נדרש ניקיון. עם זאת, לעומת פתרונות ריצוף אחרים, ניקיון של רצפת פרקט עשוי להיות מעט מאתגר ועליכם לנקוט באמצעי מניעה אשר גם יסייעו להגן על הרצפות וגם ימזערו את זמן הניקיון שלכם. 

בין פעולות המניעה שתוכלו לבצע: לחלוץ את הנעליים בכניסה כדי להשאיר את הלכלוך בחוץ ולמנוע שריטות על הריצוף. ניתן גם להניח מגני רצפה מתחת לרהיטים ולהוסיף שטיחים באזורי משחק. בנוסף לשיטות האלו, תוכלו לעקוב אחר הטיפים הבאים לניקוי פרקט, כדי לשמור על הרצפה שלכם במצב מושלם.

שגרת ניקיון רגילה של רצפות עץ 

אל תתעלמו מהאבק שמצטבר על רצפת הפרקט שלכם. גם אם יש לכם פרקט פולימרי עמיד מים, שאיבת אבק על בסיס קבוע תעשה פלאים, ותעזור לשמור על הרצפה שלכם. שואב אבק רובוטי למשל יכול להקל המון על שגרת הניקיון שלכם. הוא פועל בצורה אוטומטית ומקפיד לנקות אבק, שערות של חיות מחמד ושאר לכלוכים, מה גם שהשימוש בו על בסיס קבוע מקטין את הצורך בחומרי ניקוי אחרים. 

תמיד מומלץ לשאוב או לטאטא רצפות פרקט, ושואב אבק רובוטי פשוט חוסך את המאמץ שלכם, ואף חוסך לכם את הצורך בשירותי ניקיון מקצועיים. 

שטיפת ריצוף עץ – כדאי ואיך לעשות זאת?

השלב הראשון בניקוי רצפות עץ הוא ניגוב אבק וטאטוא, ושיטה זו בהחלט מספקת. אך הרבה פעמים יהיה צורך בניקיון עמוק ויסודי יותר מאשר הניקיון השגרתי כי יש לכלוכים שמצטברים לאורך זמן ולא יהיה ניתן להסיר אותם באמצעות שואב אבק בלבד. 

בכל אופן, כדאי מאוד להתקין מלכתחילה פרקט פולימרי עמיד מים, זו בחירה הרבה יותר ידידותית לבית. כך תוכלו להבטיח שהרצפה תהיה עמידה ויתאפשר לכם לנקות אותה יותר בקלות. במידה ואתם רוצים לנקות את הפרקט בצורה יותר יסודית עליכם להשתמש במגב ומוצרי ניקוי ייעודיים לפרקט, בדילול מים, ופשוט לעבוד על פי ההוראות שמופיעות על התווית. 

באופן כללי, יש לטבול סמרטוט רצפה בדלי עם מים וחומר ניקוי, ואז לסחוט אותו היטב עד שהוא כמעט יבש אך מרגיש לח למגע. עם הסמרטוט יש לנגב את הרצפה ולשים לב שלא תהיה הצטברות של מים, כדי שמשטח העץ לא יפגע. במידה ומזג האוויר לח, הפעילו מזגן או מאוורר כדי לזרז ולהאיץ את הייבוש. 

כמובן שאם אינכם בטוחים לגבי חומר הניקוי פשוט התייעצו עם חברת הפרקטים שלכם, שתמליץ על שיטות וחומרי ניקוי מומלצים.