אחריות לשנה
משלוח חינם בקנייה מעל 1000 ₪
100% קניה בטוחה ומאובטחת

בקרת איכות בתהליכי ייצור של שואבי אבק

לכל מכשיר שיוצא לשוק חובה להתאים את המבחנים הנכונים כדי לבקר את האיכות שלו ולוודא שהוא ממלא את תפקידו. מלבד מילוי התפקיד ועמידה בעומס, יש להבטיח את האיכות כדי שלא יקרו תאונות שיגרמו לנזק בנפש וברכוש, ולכן כל מוצר עובר תהליכים מאוד חיוניים של בקרת איכות מדוקדקת באמצעות מכשירים מותאמים למבחנים שמבצעים להם, ויחד עם מבחנים ידניים שעושים למכשירים אלה כשמשתמשים בהם בדיוק כמו שאמורים לקוחות להשתמש בהם. כך מחקים את התהליך שעושים בבית ומוודאים שאין תאונות.

בדיקות איכות של מכשירי חשמל

לכל מוצר ולכל מכשיר חשמלי יש כמה בדיקות איכות שעושים כדי לוודא שייצרו נכון את החלקים שמהם מורכבים, כל חלק מהחומר הייעודי לו, ושהחיווטים שלהם עובדים והמוצר ממלא את תפקידו. ברור שהחשיבות של מוצר חשמלי הוא קודם כל שלא יחשמל את מי שמשתמש בו ולא יגרום לניצוץ שיצית שריפה. בררת האיכות תבדוק גם האם החיווטים עומדים בפעילות ממושכת מבלי להתחמם ולגרום לשריפה של החומרים. החומרים עצמם חייבים להיות מאיכות מעולה שתעמוד בכל עומס הפעלה ולא תתפרק או תימס, וכך גם תוכל לעשות את העבודה שלה בין אם מדובר בשואב אבק או בבלנדר חשמלי. ההרכב של החומרים ושל החלקים במנגנון ההפעלה במוצרים כאלה מחייב גם תשומת לב לכל חלק חד שמורכב ועושה פעולה מסוכנת, במיוחד במהירות גבוה, כדי לוודא שהוא מוגן ואינו מסכן אף אלד, לא עף ממקומו ולא ניתק מהמכשיר. כשיש מנוע חשמלי עושים לו בדיקת סבולת מנוע ומבחן עליית טמפרטורה, כדי לוודא את כל אלה.

איזה סוג של בדיקות איכות יש לבצע בחלקים של שואב אבק?

שואב אבק הוא מכשיר שמורכב מכמה חלקים ומחייב בדיקת איכות ובקרה מדוקדקת בגלל החשיבות של התפעול שלו בצורה מדויקת וללא כל תקלות. שואב אבק רובוטי מחולק לכמה חלקים וכל אחד מהם חייב לעבור את הבדיקות המדוקדקות של המנוע – כלומר אותה סבולת מנוע שיכולה לעבוד ללא הפרעות במשך זמן רב. כך גם יכולים להמליץ בהוראות השימוש מתי להפסיק וכמה שעות אפשר לעבוד אתו. חשוב לדעת שיש הבדל בין השואבים התעשייתיים שהם הרבה יותר כבדים ורציניים לבין השואבים הביתיים שאמורים לעמוד בהספק הרבה יותר צנוע של עבודה. הסבולת חייבת להיות אותה סבולת והמנוע לא יכול להתלקח ככה סתם או להישרף אחרי כמה שעות.

בדיקת שואב לאישור המכונה

החלק הבא הכי חשוב בשואב אבק הוא הצינור ומנגנון היניקה והשאיבה שאי אפשר בלעדיו. המבחנים שעושים לא במעבדה קובעים את רמת התפקוד שלו בכל פעולה ואת עוצמתה. כך יודעים למי להתאים את השואב ואיך להמליץ עליו. ההמלצה קשורה למבחן ואקום מנוע ולצינור שיונק את הלכלוך, האם אפשר למשוך אותו החוצה מהבית שבו הוא מגולגל והמשיך להסתובב אתו בשטחים שאותם צריכים לשאוב. בבקרה בודקים גם עד כמה נוח וקל לגרור אותו להניע אותו על פני השטח כדי להפיק ממנו את המרב, וכמה הוא יעיל בסוגים שונים של אריגים, משטיחים ועד וילונות שונים.