אחריות לשנה
משלוח חינם בקנייה מעל 1000 ₪
100% קניה בטוחה ומאובטחת

שאיבת אבק במפעלים

במפעלים רבים מתבצעים תהליכי ייצור מגוונים, שבין היתר, יוצרים פסולת תעשייתית ואבק רב. הפסולת מצטברת מתחת לפסי הייצור, סביבם וסביב המכונות ובפינות שונות של האולמות.  בנוסף לה, נוצרים במפעלים כימיים ואחרים גם אדי שמן, גזים וריחות שונים הנפלטים לאוויר. הרצון והצורך הם לסלק את כל אלה על מנת ליצור אזורי עבודה נקיים ומטוהרים ככל הניתן, וכאלו אשר יענו על הוראות חוקי העבודה בתחום. על מנת להשיג תוצאות טובות מאוד משתמשים במערכות מקצועיות מגוונות שאת כולן מייצרות ומספקות חברות המתמחות בתחום. בנוסף, ניתן לבקש בניית אחרות המותאמות ספציפית לצרכי המפעל. מהנדסים מטעם החברות המקימות מערכות כאלו יכולים לספק פתרונות מגוונים לכל דורש.

מערכות מרכזיות לשאיבת אבק 

שאיבת אבק באולמות ייצור ובאולמות אחרים מתבצעת ביעילות על ידי מערכות מרכזיות ליניקת אבק. ניתן למצוא מערכות בעוצמות ובגדלים שונים. לכל אחת יש מפרט אחר המציין את כושר יניקת האבק. הגדולות שביניהן מסוגלות לשאוב גם שבבים ופסולת מוצקה אחרת. מבנה המערכות דומה בכל דגם. בעקרון, לכל מערכת יש פתחי כניסות המותקנות במקומות שונים באולם הייצור. ניתן להתחבר אליהן באמצעות צנרת מתאימה עם התקני חיבור ולבצע את השאיבה בקרבתם. הצינורות ואביזרי הקצה מותאמים לשאיבת אבק ומסוגלים להגיע לפינות, למקומות צרים ואף מתחת לקווי הייצור. האבק והפסולת מובלת על ידי מערכת צינורות ומגיעה למיכל אחסון אחד הממוקם באולם או מחוצה לו. אותו מרוקנים על פי הצורך.  

שואבי אבק ניידים בשימוש התעשייה 

לצד המערכות המרכזיות ניתן למצוא גם שואבי אבק תעשייתיים ניידים המסוגלים לשאוב אבק ונוזלים. ניתן להזיזם לכל מקום. שואבים אלו הינם בעלי מנועים חזקים המסוגלים לעבודה מאומצת ולשאיבת אבק ופסולת רכה. הם יכולים לשאוב גם מים ונוזלים אחרים, ומשום כך, מנוצלים גם למטרות ניקוי רטוב. ניתן למצוא אותם במוסכים, בבתי מלאכה שעובדים עם חומרים שמנוניים ואחרים, בממגורות, במתבנים ובמקומות ייצור ואחסון אחרים. הם מבצעים ניקוי על בסיס יומי שוטף אבל גם יסודי אחת לשבוע או יותר. הכול בהתאם לצרכים ולהחלטת הצוות המנהל האחראי על הניקיון.

סוגים שונים של מפוחי תעשייה 

במפעלים קיימים גם מפוחים צנטריפוגליים ורדיאליים. שתפקידם סינון אוויר, שאיבת אבק ופסולת מוצקה אחרת. גם כאן ניתן למצוא מבחר רב של מפוחים השונים אלו מאלו בגודל, בעוצמה ובמפרט המייחד אותם. כולם מיועדים לעבודה בתנאים קשים בנצילות גבוהה המאפשרת עבודה רציפה וחיסכון כספי משמעותי בתפעול ותחזוקה. בכל מפעל, מחסן או עסק מהסוג הזה יש גם משרדים שמהם מתנהלת כל הפעילות. במשרדים אלו ניתן למצוא שואבי אבק מסוגים שונים המופעלים ידנית על ידי עובדים. לצידם קיימים גם רובוטים אוטומאטיים יעילים המסוגלים לבצע ניקיון ושאיבת אבק באופן עצמאי. קיימת בהם טכנולוגיה מתקדמת המאפשרת להם שאיבת אבק בכל מקום במשרד. הם מונחים בטכנולוגיית ג'י פי אס, ולכן, יודעים לזהות מקומות שכבר נוקו. ניתן להפעילם בכל שעה משעות היום.